Asics – asiks!

Dziś przebrała się miarka. Pora najwyższa uświadomić społeczeństwo! Jedna z najstarszych na polskim rynku marek biegowych, której nazwa jest prosta jak budowa cepa a jednocześnie jest marką, której nazwa jest najczęściej przekręcana. Mowa tutaj o firmie Asics.Tak więc drogi narodzie – Asics, czyta się „asiks”.

Nie acziks!
Nie oejzis
Nie asik
Nie ejzik
Nie asis
Nie oasis
Nie kasiks

ASIKS!

ronnie-fieg-asics-gel-lyte-iii-east-coast-project-03

5 thoughts on “Asics – asiks!

  1. Acziks!!! fonetyczny „miszcz”!! :)

    P.S. co do artykułu z ciekawostkami powyżej, podsłuchując emigrację w UK przyznaję : ‚delete’ jako delete i wifi jako wifi króluje w użyciu, dorzucę jeszcze ‚comfortable’ jako ‚komfortable’ :) i mamy najbardziej popularne ‚bykowe’ trio :)

  2. na ile to wiarygodna informacja? zawsze mówiłam asiks (w sumie to mówiłam asiksy) mając jednak świadomość, że prawdopodobnie popełniam błąd. a ostatnio usłyszałam ejziks i byłam pewna, że to jest ta prawidłowa wersja.

    1. Info jest na 100% sprawdzone. Pracuję „w branży” jeżdżę na szkolenia i mam znajomych, którzy pracują w Asics Polska :) A tak w ogóle, to nazwa „ASICS” to akronim od łacińskiego zwrotu „anima sana in corpore sano” co znaczy „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*